+254 775 327 567 / 020 522 6244

Miasto Lubin

Miasto Lubin


powiat lubinMiejscowość Lubin jest związany z sektorem wydobywczym i przetwórczym gmina lubin rudy miedzi, której najbogatsze złoża w Europie znajdują się właśnie pod tym miastem. Dlatego Lubin postrzegany jest jako prężnie rozwijająca się miejscowość. Również w lubińskich kopalniach wydobywa się również w sporych ilościach srebro oraz pozostałe metale szlachetne.
Sektor wydobywczy, choć rozbudowany tutaj do ogromnych wymiarów, nie jest jedyną powiat lubin działalnością gospodarczą w tym rejonie. Miasto posiada również lotnisko międzynarodowe dla małych samolotów.Przestrzennie miasto rozwijało się powoli, bez modernizacji ulic i wytyczania głównych arterii. Około 1860 r. powstała ul. Odrodzenia (dawniej Dworcowa) i nieznacznie wyprostowano oś ul. l Maja (dawniej Chojnowska). Dwie ulice były zabudowane domami i czynszowymi.Lubin to także ważne miasto w Polskim sporcie. Ma drużyny piłkarskie (piłka nożna,ręczna,siatkowa) grające w pierwszej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Happy Clients

Working with Energy Dynamics has been the best experience for our company. The staff are knowledgeable and their quality products have changed our downtime losses greatly.

N. Mohamed - Click & Pay

Some of our Clients